nie. Sie 9th, 2020

53/2018 POŻAR SZKOŁY MUZYCZNEJ W KROTOSZYNIE

Dnia 14.07.2018r. o godzinie 11:32 zostaliśmy zadysponowani przez SK PSP w Krotoszynie do pożaru budynku w Krotoszynie przy ulicy Młyńskiej.

Do zdarzenia wysłany został z naszej jednostki zastęp GCBA JELCZ.
Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar poddasza budynku w którym mieściły się różne instytucje działające na terenie Krotoszyna.
Na miejscu działało już kilkanaście zastępów straży pożarnej w tym JRG KROTOSZYN, OSP KROTOSZYN, OSP ZDUNY i inne.
Na miejsce cały czas dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej zarówno Ochotniczej jak i dwa specjalistyczne zastępy z Ostrowa Wielkopolskiego w tym Drabina i Nośnik Kontenerów z Aparatami do ochrony dróg oddechowych.
Nasi strażacy pod dowództwem Kierującego Działaniami Ratowniczymi uczestniczyli w akcji ratowniczo- gaśniczej, pomagaliśmy również ratować mienie znajdujące się w budynku.

Działania Naszego zastępu trwały prawie sześć godzin, po czym wróciliśmy do miejsca stacjonowania.
Natomiast działania w celu dogaszenia pożaru nadal trwają.

W pożarze uczestniczyły liczne siły i środku z terenu powiatu krotoszyńskiego, niepełna lista jednostek:
JRG KROTOSZYN, OSP KOŹMIN WLKP., OSP CZARNY SAD, OSP KROTOSZYN, OSP CHWALISZEW, OSP KONARZEW, OSP ZDUNY, OSP KOBYLIN, OSP BENICE, OSP ORPISZEW

Na miejsce pożaru przybyła również grupa operacyjna KW PSP w Poznaniu.

Tekst i Zdjęcia autorstwa: dh Szymon Sikora