nie. Sie 9th, 2020

59,60,61,62/2018 CZTERY ZDARZENIA W JEDNYM DNIU

Dnia 27.07.2018r. byliśmy alarmowani czterokrotnie przez Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Pierwszy alarm o godzinie 9:38 dotyczył gniazda agresywnych owadów błonkoskrzydłych, które znajdowało się przy budynku użyteczności publicznej przy ulicy Strzeleckiej w Koźminie Wielkopolskim. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA STAR-MAN.
Zagrożenie usunięto po ok. 51 minutach i zastęp zakończył działania.
Drugi alarm otrzymał zastęp GBA wracając z pierwszego zdarzenia, który również dotyczył gniazda owadów błonkoskrzydłych i znajdowało się przy budynku mieszkalnym w Koźminie Wlkp. przy ulicy Pleszewskiej.
Działania przy tym zdarzeniu trwały 21 minut po czym zastęp wrócił do miejsca stacjonowania.
Trzeci alarm otrzymaliśmy o godzinie 14:12 i dotyczył on konaru drzewa zalegającego na DK 15 z Koźmina w kierunku Jarocina. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp GBA STAR-MAN.
Po zlikwidowaniu zagrożenia zastęp wrócił do miejsca stacjonowania.
Działania trwały 34 minuty.
Czwarty alarm otrzymaliśmy o godzinie 15:07 i dotyczył powalonego drzewa na drodze gminnej Orla- Sapieżyn. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA STAR-MAN. Działania polegały na usunięciu drzewa z drogi przy pomocy pilarek spalinowych.
Działania trwały 28 minut po czym zastęp wrócił do miejsca stacjonowania.

 

Zdjęcia i tekst autorstwa: dh Szymon Sikora