czw. Lis 21st, 2019

WYPADEK NA DK15

Dnia 22.12.2018 o godzinie 10:32 zostaliśmy zaalarmowani przez SK PSP w Krotoszynie o kolizji drogowej na DK15 w Nowej Obrze.

Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował z Naszej jednostki dwa zastępy SLRt i GBA oraz z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Krotoszynie zastępy SLRt i GBA.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi po przybyciu na miejsce zdarzenia w rozpoznaniu ustalił, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki OPEL i TOYOTA, którymi łącznie podróżowały 3 osoby.

Zadaniem przybyłych na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które zostały przekazane do przybyłego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zdecydowali o konieczności dalszej hospitalizacji.

Po zakończeniu oględzin przez Policję, zadaniem strażaków było uprzątnięcie pozostałości karoserii z drogi oraz usunięcie płynów eksploatacyjnych.

Działania trwały prawie 3 godziny.

Siły i środki:

499[P]22 SLRt Ford Transit – OSP Koźmin Wielkopolski