nie. Sie 9th, 2020

KOLIZJA NA DK15 – WAŁKÓW

Dnia 29.11.2018 o godzinie 21:05 zostaliśmy zaalarmowani przez SK PSP w Krotoszynie o kolizji drogowej na DK15 w miejscowości Wałków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował z Naszej jednostki zastęp SLRt i GBA, z jednostki OSP Wałków zadysponowano zastęp GBM i z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Krotoszynie zastępy SLRt i GBA.

W rozpoznaniu dowódca ustalił, że doszło do kolizji dwóch pojazdów. Jedna osoba która w wyniku zderzenia została poszkodowana w momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przybył wcześniej na miejsce.

Nasze działania wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami z JRG PSP w Krotoszynie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz po zakończeniu oględzin przez policję na posprzątaniu miejsca kolizji.

 

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Policja.

Działania trwały ponad jedną godzinę po czym zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

 

Siły i środki:

499[P]22 SLRt Ford Transit – OSP Koźmin Wielkopolski

499[P]21 GBA 2,5/16 STAR-MAN – OSP Koźmin Wielkopolski

497[P]21 STAR GBM – OSP Wałków

491[P]40 SLRt MERCEDES – BENZ – JRG PSP Krotoszyn

491[P]21 GBA Pr 2,5/25+2,5/250 VOLVO – JRG PSP Krotoszyn

ZRM x1

Policja x1

 

Zdjęcie i tekst autorstwa dh Szymon Sikora