nie. Wrz 27th, 2020

103/2018 TLENEK WĘGLA (CZAD) ZAATAKOWAŁ

Dnia 25.11.2018r. o godzinie 10:28 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Krotoszynie zaalarmował Naszą jednostkę do dwóch osób nieprzytomnych znajdujących się w budynku mieszkalnym przy ulicy Murnej w Koźminie Wielkopolskim.

 

Do zdarzenia z Naszej jednostki z uwagi na możliwość wystąpienia zagrożenia w postaci Tlenku węgla wyjechały dwa zastępy gaśnicze GBA i GCBA w sile 11 ratowników oraz z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Krotoszynie wyjechały również dwa zastępy gaśnicze GBA i GCBA.

 

Po dotarciu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym wprowadził do budynku rotę ratowników wyposażonych w aparaty ochrony układu oddechowego oraz czujnik wielo-gazowy.

Czujnik wykazał obecność TLENKU WĘGLA – czadu.

Łączenie w mieszkaniu znajdowały się cztery osoby, z czego dwie osoby były nieprzytomne. Pozostałe dwie osoby opuściły budynek po znalezieniu osób nieprzytomnych i zaalarmowały służby ratunkowe.

Ratownicy niezwłocznie wykonali dostęp do świeżego powietrza poprzez otwarcie okien i drzwi, dzięki temu przybyły wcześniej Zespół Ratownictwa Medycznego w asyście Naszych ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mógł przystąpić do udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.

 

Do zdarzenia został zadysponowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 21 z Michałkowa k. Ostrowa Wielkopolskiego.

Lądowisko dla śmigłowca zabezpieczali Nasi strażacy wraz z kolegami z JRG Krotoszyn.

Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM, natomiast druga została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala.

 

Działania trwały 1,5 godziny po czym zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

 

 

Siły i środki:

499[P]21 GBA 2,5/16 STAR-MAN – OSP KOŹMIN WLKP.

499[P]25 GCBA 4/32 JELCZ – OSP KOŹMIN WLKP.

491[P]25 GCBA 5/32 MAN – JRG PSP Krotoszyn

491[P]21 GBAPr 2,5/ 25 + 2,5 / 250 VOLVO – JRG PSP KROTOSZYN

Ratownik 21 LPR – Michałków

Zespół Ratownictwa Medycznego

Patrol Policji

 

Tekst i zdjęcia autorstwa: dh Szymon Sikora