śr. Lut 26th, 2020

PIERWSZA POMOC

Pierwsza pomoc dzieciom i niemowlętom. Co każdy rodzic powinien wiedzieć i potrafić!

Dnia 19.11.2018 mieliśmy przyjemność odwiedzić Przedszkole Nr 6 „Kubuś ” z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, gdzie czekali na nas rodzice ,,przedszkolaków” z grupy p. Agnieszki Maćkowiak.

Wśród rodziców krąży wiele legend o tym, w jaki sposób udzielać pomocy. Niestety, często nie mają one pokrycia w rzeczywistości a w dodatku przynoszą więcej szkody niż pożytku. Nie ma chyba takiego dziecka, które chociaż raz nie zrobiłoby sobie krzywdy dlatego uważam ,że takie spotkania ,warsztaty dla rodziców są bardzo potrzebne aby prawidłowo zareagować i udzielić potrzebnej pierwszej pomocy.

Rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając mnóstwo pytań na temat zadławień ,zakrztuszeń ,oparzeń ,omdleń, epilepsję, resuscytację krążeniowo- oddechową którą przećwiczyliśmy również z użyciem defibrylatora. Na zakończenie Pani Agnieszka przekazała nam maskotki zebrane przez dzieci ,które są wkładem w naszą akcję ,,Podaruj pluszaka dla chorego dzieciaka „. Dziękujemy pięknie dzieciom za swoje pluszami.

Dziękuję za przeprowadzenie warsztatów druhnie Magdalena Kurkowiak, Marzena Domeńska i Maria Łąkowska, Mikołaj Binek (przedstawiciel Klubu Młodego Ratownika w Czarnym Sadzie).

źródło: Marzena Domeńska