pt. Lip 10th, 2020

GROŹNA KOLIZJA

Dnia 27.10.2018 o godzinie 10:53 zostaliśmy zaalarmowani przez SK PSP w Krotoszynie o kolizji drogowej w Koźminie Wielkopolskim na skrzyżowaniu ulicy Boreckiej z ulicą Jana Pawła II.

Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował z Naszej jednostki zastęp GBA. Z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Krotoszynie zastępy SLRt i GBA.

W rozpoznaniu dowódca ustalił, że doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba która w wyniku zderzenia została poszkodowana w momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przybył wcześniej na miejsce.

Nasze działania wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami z JRG PSP w Krotoszynie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz po zakończeniu oględzin przez policję na posprzątaniu miejsca kolizji.

 

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Policja.

Działania trwały: ok.: 1,5h

 

Siły i środki:

499[P]21 GBA 2,5/16 STAR-MAN – OSP Koźmin Wielkopolski

491[P]40 SLRt MERCEDES – BENZ – JRG PSP Krotoszyn

491[P]21 GBA Pr 2,5/25+2,5/250 VOLVO – JRG PSP Krotoszyn

ZRM x1

Policja x1

 

Zdjęcie i tekst autorstwa dh Szymon Sikora