sob. Gru 7th, 2019

PORANNY ALARM

Dnia 30.09.2018r. o godzinie 7:06 zostaliśmy zaalarmowani przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie do miejscowości Walerianów celem udzielenia pomocy dla patrolu Policji w dotarciu do poszkodowanego z którym nie było kontaktu.

Do zdarzenia udał się zastęp GBA STAR-MAN w sile 6 ratowników.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że prawdopodobnie w budynku mieszkalnym znajduje się osoba która może być poszkodowana, a z którą nie ma kontaktu. Na miejscu obecny Patrol Policji.

Kierujący Działaniem Ratowniczym wraz z policjantami będącymi na miejscu zdecydowali, że dostanie wykonany dostęp do budynku przez okno w kotłowni.

Ratownik który dostał się do budynku ustalił, że osoba która w nim się znajduje wymaga udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przed medycznej. Osobie poszkodowanej została udzielona pomoc do momentu przybycia na miejsce Ratowników Medycznych.

Po dojeździe ZRM, osoba poszkodowana przekazana pod opiekę zespołu karetki.

Działania trwały 1 godzinę.

Zdjęcie poglądowe